Baw się, rozwijaj, poznawaj

„Bajlandia” to przedszkole, w którym dzieci rozwijają swoje talenty i wyobraźnię, zdobywają nowe umiejętności oraz świetnie się bawią. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat znajdą tutaj jasne i kolorowe sale do zabaw, w których odbywają się zajęcia edukacyjne, językowe, taneczne, gimnastyczne, rytmika z instrumentem, przedstawienia teatralne, a także kółka zainteresowań. Nad edukacją, wychowaniem i bezpieczeństwem Dzieci czuwa życzliwa, kompetentna, wykształcona i rozumiejąca potrzeby Dzieci kadra pedagogiczna. Mając na uwadze fakt, że Mały Człowiek jest olbrzymim indywidualistą o wielkich potrzebach, staramy się traktować Go tak, by czuł się ważny, potrzebny i rozumiany, by mógł realizować swoje pragnienia w atmosferze bezpieczeństwa oraz poszanowania godności osobistej. Wiemy, że najważniejszym etapem naszego życia jest dzieciństwo. Pięćdziesiąt procent zdolności do uczenia się rozwija się właśnie w pierwszych czterech latach życia.

Cel przedszkola

Celem przedszkola jest wychowanie ludzi przedsiębiorczych, śmiałych, dobrze radzących sobie w życiu, mających dobry kontakt z otoczeniem, ludzi dobrze czujących się we współczesnym świecie, tolerancyjnych i empatycznych. Przygotowany program edukacyjno-wychowawczy ma na celu wszechstronny rozwój i dobre przygotowanie Dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole.

Zdrowe odżywianie

Dbamy o zdrowe odżywianie Dzieci oraz staramy się o wyrobienie w nich dobrych nawyków żywieniowych, tak aby w przyszłości procentowało to zdrowym trybem życia i odżywiania się. Dlatego w naszej kuchni Rafcatering posiłki przygotowywane są tylko dla dzieci, z ogromną starannością, z zachowaniem wszelkich norm. Zdajemy sobie sprawę, że wiele z naszych Pociech jest uczulonych na różne produkty, dlatego podchodzimy indywidualnie do każdego rodzaju diety.

Przedszkole „Bajlandia” jest nadzorowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Zgodnie z art. 39 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. 2015 r., poz. 1515 z późn. zmianami), art. 58 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 roku, poz. 2156 z późn. zmianami) Prezydent Miasta Krakowa zezwolił na założenie przedszkola publicznego o nazwie Publiczne Przedszkole „Bajlandia”. Numer ewidencji wydanego zezwolenia 4422.151.

Zapewniamy

  • troskliwą i fachową opiekę nauczycieli, logopedy, psychologa, dietetyka, pielęgniarki
  • język angielski w formie atrakcyjnych zajęć
  • religia
  • zajęcia plastyczne, pobudzające wyobraźnię i wyzwalające aktywność twórczą
  • profilaktykę zdrowotną: sport, rekrakcję i gimnastykę korekcyjną
  • zajęcia stymulujące rozwój mowy,
  • rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka oczyszczacze powietrza na każdej sali,
  • zajęcia muzyczno-taneczne (taniec towarzyski, taniec narodowy, hip-hop, disco), które rozwiną koordynację ruchową, rytmiczność, elastyczność, ukształtują narządy zmysłów, sylwetkę oraz zwiększą życiową pojemność płuc.