Wizyta pielęgniarki

Z okazji Dnia Pielęgniarki odwiedziła nas pani Aldonka – mama Piotrusia, która opowiedziała dzieciom o pracy pielęgniarki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w służbie zdrowia oraz jakie akcesoria i sprzęty są potrzebne podczas opieki nad pacjentami.

Naszym dzielnym pacjentem został Jacuś Trąbek, któremu „pobrano krew do badań” oraz „podłączono kroplówkę”. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie zadawały pytania i wcielały się w role małych pielęgniarek i pielęgniarzy.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały kolorowe kukiełki, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne.

Serdecznie dziękujemy pani Aldonce za ciekawe i pełne wrażeń spotkanie!