Zajęcia dydaktyczne i Dzień Kropki u KACZUSZEK

Dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach z języka angielskiego, gimnastyki oraz rytmiki. Płaczu nie było –  pojawiły się same uśmiechnięte buźki 🙂 Zabawa była WSPANIAŁA! Zapraszamy wszystkich do oglądnięcia fotorelacji z kilku ostatnich dni spędzonych w przedszkolu.

Z kolei wczoraj obchodziliśmy Dzień Kropki! Co to za dzień? Kilka zdań na ten temat poniżej.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość dzieci, zachęcać ich do tworzenia.

Grupa Kaczuszki obchody “Dnia Kropki” zaczęła od wysłuchania historii małej dziewczynki o imieniu Vashti, a następnie, po zabawach i z kolorowymi kropkami – stworzenia własnego znaku farbami. Malowaliśmy palcami. Pomysłowość dzieci nie ma granic. Powstały “kropkowe” dzieła sztuki, które można obejrzeć na naszej artystycznej tablicy z pracami dzieci.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.