Słoneczka w krainie muzyki

Kochane Słoneczka!

Ten tydzień w przedszkolu, niewątpliwie minąłby nam na cudownej muzycznej zabawie. Ale nic straconego, możecie przenieść się w ten magiczny świat muzyki w swoich domach. 🙂 Przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji zabaw i zajęć muzycznych dla całej rodziny.

Aby uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę muzyczną obejrzycie krótki film o instrumentach muzycznych :
1. Następnie spróbujcie złożyć muzyczne puzzle i rozpoznać instrumenty.
Puzzle do pobrania poniżej w załączniku. 🙂
2. Na pewno było to dla Was proste zadanie, dlatego teraz proponujemy Wam muzyczne zagadki, spróbujcie rozpoznać po dźwiękach: Jaki to instrument?
Z pewności poradziliście sobie z tym zadaniem bez problemów 🙂
Wiemy doskonale, że uwielbiacie muzyczne eksperymenty, dlatego w ramach przypomnienia, spróbujcie odtworzyć te, które wykonywaliśmy w przedszkolu.
3. Pierwszy z nich to gra na kieliszkach wypełnionych wodą, możecie nalać do nich mniej lub więcej wody i porównać dźwięki jakie zostaną z nich wydobyte. W ten sposób usłyszycie jak powstaje dźwięk.
4. Natomiast jeśli chcecie zobaczyć dźwięk, polecamy Wam następujący eksperyment :
link do piosenki wykorzystanej w eksperymencie:
Pamiętamy, że w przedszkolu zrobił on na Was niesamowite wrażenie 🙂
5. A teraz coś czego jeszcze nie robiliśmy! Ten eksperyment musicie wykonać pod opieką rodziców i zachować szczególną ostrożność! Zobaczycie m.in. energię fal dźwiękowych oraz rozchodzenie się dźwięku.
Mamy nadzieję, że proponowane eksperymenty przypadły Wam do gustu.
6. Na podsumowanie, w ramach tygodnia muzycznego wraz z rodzicami, rodzeństwem, spróbujcie stworzyć własny instrument muzyczny: kilka inspiracji przesyłamy w załączniku.
Może ktoś chętnie nagra film przedstawiający Was, lub całą rodzinę grającą na zaczarowanych instrumentach do ulubionej piosenki?!
Zachęcamy Was także, do stworzenia wraz ze swoją rodziną piosenki inspirowanej czasem spędzonym w domu. 🙂
Podzielcie się z nami Waszymi efektami pracy, wyślijcie, zdjęcia, film na nasz adres mailowy: sloneczkabajlandia@gmail.com