Dzień Ziemi dla Żyrafek

Kochane Żyrafki!
Dzisiaj przypada wyjątkowe Święto, Święto Ziemi. Zachęcamy Was to wspólnego przeczytania opowiadania wraz z rodzicami oraz wysłuchania kilku bajek edukacyjnych 🙂 Więcej ciekawych materiałów zamieściłyśmy z Ciociami na naszym dysku,zachęcamy do zajrzenia na niego.

Na początek prosimy przeczytajcie swoim pociechom opowiadanie o Ziemi i wspólnie zastanówcie się jak możemy o nią dbać, co powinniśmy robić. Zachęcamy Was również do wspólnego wysłuchania bajki edukacyjnej oraz wykonania karty pracy. Życzymy powodzenia!

Dzień Ziemi

O tym, że trzeba dbać o Ziemię chyba nie muszę Was przekonywać? – spytała któregoś dnia mama Antka i Ali.

– No pewnie, że nie! – jednocześnie zakrzyknęły bliźnięta.

– No właśnie. Zbliża się Dzień Ziemi i pomyślałam sobie, że każdy w naszej rodzinie mógłby złożyć jakieś ekologiczne postanowienie z tej okazji – zaproponowała mama.

Antek podrapał się po głowie. Ala zaczęła się bawić swoimi rudymi warkoczami. Dzieci badawczo zerkały na siebie, ale nie zabrały głosu w tak ważnej sprawie. Mama widząc ich zakłopotanie zaczęła:

– Postanawiam, że od dzisiaj postaram się kupować więcej płynów w szklanych, zwrotnych butelkach i że na zakupy będę zawsze zabierała płócienną torbę!

Tata, który cały czas przysłuchiwał się rozmowie zabrał głos:

– Wyobraźcie sobie, że jeszcze kilka lat temu nie było w sklepie mleka w kartonowych lub plastikowych butelkach. Mleko dostępne było tylko w szklanych butelkach, które nie miały nakrętek, tylko miały kapsle ze sreberka.

– To w waszych czasach było bardziej ekologicznie – zauważył Antek

– Można tak powiedzieć – odpowiedział tata. – No, ale i ja chcę tutaj złożyć moje postanowienie: W tym roku sadzonki pomidorów posadzę w opakowaniach po jogurtach i nie będę kupował w tym celu nowych plastikowych doniczek!

– Brawo tato! – pochwaliła tatę Ala.

– Faktycznie to dobry pomysł – powiedziała mama. – Ale teraz pora na postanowienia Ali i Antka. Wymyśliliście coś?

Antek wyprostował się na krześle i rzekł:

– Będę zakręcał wodę, gdy myję zęby, będę odkręcał ją tylko na początku i na końcu mycia. Mamo, czy to dobre postanowienie?

– Wspaniałe! – powiedziała mama. – A ty Alu?

– Pomyślałam sobie…, ale nie wiem czy to dobry pomysł…, że opowiem o Dniu Ziemi w naszym przedszkolu i powiem dzieciom żeby nie śmieciły. I będę tego pilnowała.

Alu, to wspaniały pomysł! – powiedział tata. – Ja mam też jeszcze jeden. Zapraszam was na ekologiczny spacer po lesie. Spacerując zbierzemy wszystkie napotkane śmieci i w ten sposób już dzisiaj przygotujemy kawałek Ziemi do jej święta.

Chwilę później cała rodzina ruszyła na ekologiczny spacer wyposażona w wielkie worki przeznaczone na odpady. Worki szybko się zapełniły, co było dowodem na ogromne zaśmiecenie naszej planety. W przyszłą sobotę cała rodzina planuje kolejny spacer ekologiczny – wybierzesz się z nimi?

Bajka została zaczerpnięta ze strony www.bajecznafabryka.pl

Polecamy wspólne wysłuchanie bajek edukacyjnych. Poniżej zamieszczamy kilka pomocnych linków:

https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

https://www.youtube.com/watch?v=uWLFOUKkzGA

https://www.youtube.com/watch?v=zleExE18fqQ

Przypominamy również o Naszej poczcie grupowej

zyrafkizbajlandii@gmail.com

Pozdrawiamy Was serdecznie Wasze Ciocie

Kochane Żyrafki, dziękujemy Wam za zdjęcia jak pracujecie  w domku z rodzicami 😉

Mamy nadzieję że już niedługo się zobaczymy.